X1228V14I-2.7A
HONG KONG KEEP BOOMING TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
X1228V14I-2.7A
Series : -
Current - Timekeeping (Max) : 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5V
Package / Case : 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package : 14-TSSOP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Memory Size : -
Voltage - Supply : 2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Battery : 1.8V ~ 5.5V
Contact Now
Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar I²C, 2-Wire Serial 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)